Pasibaigus šildymo sezonui specialistai rekomenduoja nedelsti ir kviečia daugiabučių namų gyventojus gerinti savo gyvenamųjų pastatų bei šildymo sistemų būklę. Pasirūpinus svarbiausiais darbais būsite tikri, kad atėjus naujam šildymo sezonui neteks jaudintis dėl gerokai padidėjusių šildymo sąskaitų. Trumpą svarbiausių darbų atmintinę pateikia bei patarimais dalijasi „Mano Būsto priežiūros“ direktorius Julius Žilinskas.
Kokiais darbais vertėtų pasirūpinti pasibaigus šildymo sezonui?

- diegti šilumą taupančius sprendimus
- tvarkyti ir tinkamai prižiūrėti pastatuose esančius šilumos punktus, juos automatizuoti
- tinkamai subalansuoti šildymo ir karšto vandens sistemas
- pasikeisti radiatorius

- vamzdynų atnaujinimu vonios ir WC zonoje
- vamzdynų atnaujinimu virtuvės zonoje
- prie vandentiekio sistemų prijungtų prietaisų (pvz. vandens skaitiklių) bei technikos (pvz. skalbimo mašinų) tinkamų prijungimu bei veikimu

Kodėl gyventojams naudingas šilumos punkto automatizavimas?
Vienas iš efektyvių ir šiandien sulaukiančių daug dėmesio būdu taupyti šilumos energiją ir sumažinti šildymo sąskaitas – šilumos punkto automatizavimas. Norint pasiekti efektyviausią rezultatą – punkto modernizaciją reikėtų derinti kartu su šildymo sistemos balansavimu. Automatizavimas padeda taupyti šilumą t.y. į namą paduodama tik tiek šilumos, kiek reikia – priklausomai nuo oro temperatūros lauke. Tokiu būdu patalpos niekada neperšildamos. Toks sprendimas padeda sutaupyti apie 10% šilumos energijos.
Galime išskirti keletą pagrindinių modernizuoto šilumos punkto privalumų:
- Automatiškai reguliuojama tiekiamo termofikato temperatūra į šildymo sistemą, priklausomai nuo lauko temperatūros;
- Automatika gali išjungti šilumos tiekimą lauke pasiekus nustatytą temperatūrą (pvz. 10C);
- Galime nustatyti diena/naktis rėžimus (t.y. naktį pažeminti temperatūrą, o dieną pakelti).
Galvojantiems apie šilumos punkto automatizavimą, vertėtų suskubti. Tokie darbai užtrunka, o juos atlikti būtina iki žiemos sezono pradžios. Kreipkitės Jums patogiausiu būdu: