Aktuali informacija DUK
Aktuali informacija DUK

Daugiabučiai namai, kuriuos prižiūri įmonė „Mano BŪSTAS“, jau parengti artėjančiam šildymo sezonui. Įmonės specialistai dalinasi patarimais, į ką turėtų atkreipti dėmesį gyventojai miestams oficialiai paskelbus šildymo sezono pradžią.


“Mano BŪSTAS” pasirengimą 2020-2021 metų šildymo sezonui pradėjo dar gegužę. Įmonės specialistai nuodugniai patikrino, o kur reikėjo - sutvarkė visas pagrindines daugiabučių namų inžinerines sistemas.


Kiekvienais metais prieš žiemos sezoną įmonė patikrina šildymo ir karšto vandens sistemų veikimą bei techniškai atlieka visus reikiamus šildymo sistemos paruošimo darbus. Visa tai reikalinga tam, kad pastatų valdytojai šildymo sezono metu nepatirtų jokių „siurprizų“. Atlikus visas reikiamas procedūras, surašomi parengties aktai, kurie pristatomi šilumos tiekėjams. Tik atlikus šiuos veiksmus daugiabučiai namai pradedami šildyti.


“Faktiškai iš karto pasibaigus šildymo sezonui pradėjome ruoštis artėjančiam. Visuose mūsų prižiūrimuose daugiabučiuose atlikome šildymo sistemos ir karšto vandens šilumokaičių plovimo darbus, vykdėme šilumos punktų bei šildymo sistemų hidraulinius bandymus. Taip pat keitėme susidėvėjusius balansinius ventilius, izoliavome vamzdynus, atlikome kitus būtinus remonto darbus tam, kad gyventojų butuose šildymo prietaisai veiktų sklandžiai”, - teigė bendrovės “Mano BŪSTAS” atstovas Julius Žilinskas.


Jis atkreipia dėmesį, kad paskelbus šildymo sezono pradžios datą šildymas namuose turi būti įjungtas per 3 darbo dienas. Taigi jei bute radiatoriai nešyla pirmą dieną po oficialaus paskelbimo, panikuoti ir kreiptis į namo administratorių nereikia.


“Tikrai patariu nepulti skambinti ir aiškintis, kodėl pirmą dieną po oficialios šildymo sezono pradžios bute nešyla  radiatoriai. Tam, kad jie pradėtų kaisti, yra skirtos trys darbo dienos. Šildymas paleidžiamas sistemiškai, todėl vieni daugiabučiai pradeda šilti anksčiau, kiti – trijų dienų laikotarpyje”, - paaiškino J.Žilinskas.


Neretai gyventojai sunerimsta, kad jų butuose staiga nustoja šilti radiatoriai, nors už lango – kalendorinė žiema. Anot J.Žilinsko, šiuo atveju taip pat neverta panikuoti.


“Jei pastebėjote, kad buto radiatoriai nebešyla, atkreipkite dėmesį į lauko temperatūrą. Daugelyje daugiabučių namų šildymo sistemos yra automatizuotos, tad oro temperatūrai pakilus virš 12 laipsnių, šildymas automatiškai sustabdomas, o temperatūrai nukritus šiluma paleidžiama vėl. Jeigu visgi lauko temperatūra yra žemesnė negu 12 laipsnių, o radiatoriai nešyla, gali būti, kad šildymo sistemoje atsirado oro ir šiluma nebegali cirkuliuoti. Tuomet galite patys pabandyti nuorinti radiatorius arba informuoti namo administratorių”, - patarė “Mano BŪSTO” atstovas.